Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 27 чоловік

12 грудня - день сухопутних військ України

Дата: 17 грудня 2023 о 14:47
Автор: Івашко Г. Л.
55 переглядів

Сухопутні війська України — найчисленніший самостійний вид збройних сил України, призначений для ведення бойових дій переважно на суходолі. Сухопутні війська ЗСУ (СВ ЗСУ) були сформовані у складі Збройних Сил України на підставі Указу президента України у 1996 році.

Сухопутні війська є найчисленнішим видом збройних сил практично будь-якої держави світу. У деяких країнах вони можуть називатися Армією. Нарівні з військово-морськими і військово-повітряними силами, призначені для виконання завдань на сухопутних театрах воєнних дій. У більшості країн сухопутні війська складають основу їхньої воєнної потужності.

А чи знаєте ви? За бойовими можливостями сухопутні війська здатні самостійно або у взаємодії з іншими видами збройних сил відбити вторгнення сухопутних армій, крупних повітряних і морських десантів противника, завдавати одночасних масованих вогневих ударів, проривати оборону ворога, здійснювати швидкий наступ, захоплювати зайняту територію тощо. Головними властивостями сухопутних військ є велика вогнева могутність і ударна сила, висока маневреність і повна бойова самостійність.

Сухопутні війська є головним носієм бойової могутності Збройних Сил незалежної Української держави. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функціональних завдань як у мирний, так і у воєнний час.

День Сухопутних військ ЗС України щорічно відзначається 12 грудня. Свято було встановлено згідно з указом президента України «Про День Сухопутних військ України» від 18 жовтня 1997 р.

Сухопутні війська — прадавній вид збройних сил. У рабовласницьких державах вони складалися з піхоти, і кінноти або лише з одного роду військ. У стародавніх держав виникли організаційні одиниці (десятки, сотні і ін.). В період Середньовіччя головним родом була лицарська кіннота, піхота грала допоміжну роль. На Русі піхота зберігала своє значення нарівні з кіннотою. З 14 ст. в Західній Європі відбувалося відродження піхоти як одного з основних родів військ і з'явилася артилерія.

Сучасні Сухопутні війська Збройних Сил України — це система, яка складається з механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.

На теперішній час Сухопутні війська Збройних Сил України організаційно складаються з Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативних командувань «Південь», «Північ», «Захід», «Схід» та частин безпосереднього підпорядкування Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. До складу Сухопутних військ Збройних Сил України також входять військово-навчальні заклади.

Підтримання міжнародного миру і безпеки є одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики України. Тому Сухопутні війська Збройних Сил України ведуть активну миротворчу діяльність, яка була розпочата у 1992 році. Основними напрямками якої є: військове співробітництво, організація та проведення багатонаціональних навчань, участь визначених підрозділів в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

Також цікавим фактом є те, що у період національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр. існували сухопутні частини Української Народної республіки (Армія УНР), що стала першим національним українським військом в ХХ столітті. Тобто, наші предки вже 100 років тому відстоювали незалежність держави, як і наші воїни на сході України в наш час.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.