Новини від міністерства освіти
БРОШУРА ПРО ТЕ, ЯК ПОВЕРНУТИСЯ ДО НАВЧАННЯ
В УКРАЇНСЬКІ ШКОЛИ З-ЗА КОРДОНУ
Офіс віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у співпраці з МОН оновив брошуру про організацію навчання дітей, які вимушені були виїхати за кордон через війну, та повертаються до навчання в українських школах.
Брошура містить таку інформацію:
- як діяти у випадку, якщо школа зруйнована;
- яка процедура зарахування дитини до закладу освіти;
- як здобувачу освіти продовжити навчання для здобуття повної загальної середньої освіти, якщо під час навчання у 9 класі він був за кордоном.
Завантажити брошуру можна за посиланням. Також інформацію щодо організації освіти за кордоном можна отримати через освітній чатбот у Телеграмі або Вайбері.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ХРОМБУКАМИ
ЗА ПІДТРИМКИ GOOGLE ТА ЮНЕСКО
У межах домовленостей МОН та компанії Google розпочалося доставлення хромбуків (ноутбуків «Chromebook») для забезпечення потреб українських педагогів. Щоб охопити проєктом якомога більше освітян, які потребують девайсів для організації освітнього процесу, Google збільшив розмір допомоги з 43 тис. ноутбуків «Chromebook» до 50 тис. пристроїв.
Станом на 5 жовтня близько 10 тис. девайсів отримали перші області – Дніпропетровська, Донецька, Херсонська, Чернігівська, Сумська. 120 пристроїв отримали й педагогічні працівники Луганської області, які нині працюють і проживають на Дніпровщині як тимчасово переміщені особи. Забезпечити ноутбуками решту педагогічних працівників планують протягом осені цього року.
Щоб допомогти українським учителям опанувати необхідні цифрові компетентності та освоїти нові девайси, МОН разом з Google проведуть навчання за допомогою серії семінарів і онлайн-матеріалів, зокрема щодо використання Google Workspace for Education. Однією з таких можливостей є онлайн-курс «Цифрові інструменти Google для освіти», проходження якого доступне протягом 2022-2023 навчального року для освітян усіх рівнів на безоплатній основі.
БЕЗПЕЧНЕ НАВЧАННЯ:
ЯКЩО ДИТИНА ПІД ЧАС ЯДЕРНОГО ВИБУХУ – У ШКОЛІ АБО САДОЧКУ
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував актуалізовані рекомендації, як діяти, якщо на момент ядерного вибуху діти будуть в закладі освіти. Хоча ймовірність ядерного вибуху вкрай мала, варто мати план на будь-який випадок.
Рекомендаці розраховані насамперед на батьків дітей, але будуть корисні й педагогам. Ознайомитись із ними можна за посиланням.
ОСВІТНІЙ КУРС З ОСНОВ ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ
Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Фондом «Східна Європа» в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей» розробила онлайн-курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» для учнів 5–9 класів.
Він поєднує елементи комп'ютерної гри Minecraft із навчальним матеріалом. Такий формат цікавіший для слухачів і сприяє легшому засвоєнню інформації. Метою курсу є надання теоретичних знань з основ цивільного захисту та практичних навичок реагування на надзвичайні ситуації.
Слухачі, які успішно опанують курс, отримають сертифікат про його проходження. Для цього необхідно скласти проміжні тести до лекцій та фінальний тест.
13 ЖОВТНЯ – ВЕБІНАР «КОНФЛІКТИ В КЛАСІ: ЯК ДІЯТИ ВЧИТЕЛЮ?»
Ситуація, від якої у кожного вчителя починає йти обертом голова: конфлікт в класі. Коли варто втрутитися, а де учням потрібен простір для вирішення ситуації? Як перевести конфлікт у конструктивне русло? Чи можливо зробити так, щоб усі сторони залишились задоволеними?
Знайти відповіді на ці та інші питання можна буде під час вебінару «Конфлікти в класі: як діяти вчителю?».
- Коли: 13 жовтня, 17:30-19:00
- Формат: онлайн
- Реєстрація: bit.ly/registration_webinars_Spilno
Участь безкоштовна. Щоб отримати сертифікати з підвищення кваліфікації, потрібно зареєструватися та відвідати у Zoom не менше 4 вебінарів.
ЗАПИС ВЕБІНАРУ ПРО ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ
У доступі – запис вебінару для вчителів та керівників закладів освіти «Психічне здоров’я дітей та його захист».
Спікери та теми вебінару:
- Світлана Ройз, дитяча сімейна психологиня: психічне здоров'я під час війни і в мирний час – як зберегти та зміцнити;
- Андрій Боляк, керівник освітніх та спортивних програм ГО «Джуніор»: як узяти участь у Всеукраїнському флешмобі #спільно_дбай та стати частиною Національного рекорду України;
- Олександр Педан, лідер руху «Junior»: всеукраїнський флешмоб #спільно_дбай – шлях до єднання заради підтримки психічного здоров'я дітей;
- Антон Атаманчук, учитель початкових класів: презентація руханки для дітей «Як подбати про власне психічне здоров’я.
Дивіться запис на YouTube-каналі «Junior».
Захід організовано до Дня психічного здоров’я ЮНІСЕФ, МОН, Рухом О. Педана «Junior» та ГО «Teenergizer» за підтримки першої леді Олени Зеленської.
ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ: ВАЖЛИВІСТЬ ГРИ ДЛЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я
У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді Олени Зеленської експерти відзначають важливість ігрових занять із дітьми. Педагоги та дитячі психологи телеграм-каналу «Підтримай дитину» постійно створюють та публікують ідеї для занять із дошкільнятами, ігри для перерв та під час перебування з дітьми в укриттях.
Ігри на каналі – для різного віку та навантаження. Зокрема, є завдання на розвиток уявлень, дихальної гімнастики, руханки та вправи на розвиток моторики і міжпівкульної взаємодії для малюків.