Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 27 чоловік

Важливе для шкіл від МОН

Дата: 27 травня 2022 о 09:09
66 переглядів

ВСТУП-2022: НАЙВАЖЛИВІШІ ОНОВЛЕННЯ

До 7 червня включно триватиме підтвердження участі у НМТ. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму на інформаційній сторінці.

У країнах Європи буде створено тимчасові екзаменаційні центри для НМТ. Провести тестування заплановано у понад 20 країнах, з-поміж яких – Австрія, Велика Британія, Італія, Латвія, Німеччина, Польща, Угорщина, Швеція. НМТ за кордоном буде проведено так само, як і в Україні – у спеціально обладнаних комп’ютерних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги.

Для швидкого доступу до актуальної інформації щодо вступної кампанії 2022 МОН рекомендує користуватися інфографіками. За посиланням розміщено інфографіки зокрема про особливості та календар НМТ, соціальні стипендії.

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ПОРТАЛ ПРО НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

«Освіторія» у партнерстві з ЮНІСЕФ та за підтримки МОН створили ресурс з добіркою корисних можливостей для вчителів – osvitanow.org. На платформі зібрані відповіді на найпоширеніші запитання, а її мета – допомогти вчителям розібратися з можливостями та нововведеннями під час воєнного стану.

Вона є безкоштовною і регулярно оновлюється. Вже зараз на платформі можна відшукати інформацію з таких тем:

  • особливості трудових відносин під час воєнного стану
  • як працювати вчителям на тимчасово окупованих територіях
  • інструменти для організації навчання під час війни
  • нові можливості та вакансії
  • чекліст із дистанційного навчання

Також можна поставити запитання юристу і отримати кваліфіковану відповідь. Більше того, до платформи увійшли матеріали з психологічної підтримки дітей та вчителів.

 

САЙТ ПРО УКРАЇНСЬКУ СИСТЕМУ ОСВІТИ
ДЛЯ МІЖНАРОДНОЇ ОСВІТЯНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ

МОН та швейцарсько-український проєкт DECIDE за підтримки Посольства Швейцарії запустили сайт emergency.mon.gov.ua для міністерств освіти, директорів шкіл та вчителів у країнах, які прийняли українських дошкільнят та школярів.

На сайті є інформація про систему освіти в Україні, особливості рівнів навчання, опис основних освітніх програм для 1-11 класів. У розділі «Вебінари» освітяни можуть переглянути профільні заходи щодо системи української освіти та шкільних програм.

 

ВИПУСКНИКИ ШКІЛ ОТРИМАЮТЬ ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВІТУ
НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ПЕРЕБУВАННЯ

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ щодо забезпечення видачі документів про загальну середню освіту випускниками шкіл в умовах воєнного стану. Так, департаменти освіти Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської ОВА повинні визначити школи, в яких неможливо видати документи, а органи управління у сфері освіти обласних і КМДА – сприяти видачі документів випускникам шкіл Донецької, Луганської та Херсонської областей.

Крім того, Уряд ухвалив зміни до Порядку виконання повноважень Казначейством в умовах воєнного стану в частині виділення коштів для придбання та виготовлення документів про освіту для здобувачів освіти, які завершують навчання у 2022 році. Тобто видатки на виготовлення документів про освіту та додатки до них є пріоритетними. Це гарантує виконання фінансової складової щодо забезпечення випускників документами про освіту.

 

ВІДНОВЛЮЄ РОБОТУ ПРОЄКТ
ІЗ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ШКІЛЬНОЇ ІНФОРМАТИКИ

Спрямований на оновлення шкільного курсу проєкт «Інформатика NewG» відновлює роботу після тимчасового призупинення у зв’язку з війною. Проєкт передбачає створення та пілотування освітніх ресурсів для предмету «Інформатика». Нові ресурси після апробації та вдосконалення будуть розміщені у вільному доступі.

Наразі відбувається добір вчителів інформатики та закладів освіти, які пілотуватимуть новий зміст і ресурси у 2022/2023 навчальному році. Пілотування розпочнеться 1 вересня 2022 року та охопить 50 ЗЗСО. Вчителі інформатики можуть подати заявку на участь до 29 травня за посиланням.

Проєкт «Інформатика NewG» створено в межах реформи IT-освіти за ініціативи Міністерства цифрової трансформації та МОН, а також за підтримки програми EU4DigitalAU (FIIAPP).

 

ВИДАТКИ НА ПІДГОТОВКУ ТА ПРОВЕДЕННЯ
УЧНІВСЬКИХ СПОРТИВНИХ ЗМАГАНЬ

Уряд ухвалив зміни щодо виділення коштів для підготовки українських спортсменів-здобувачів освіти закладів вищої, професійної (професійно-технічної) та загальної середньої освіти та проведення в Україні у 2023 році чемпіонату світу з футболу серед учнів та Всесвітньої гімназіади із зимових видів спорту. Належна підготовка учнівських та студентських збірних команд України для участі у міжнародних заходах серед учнівської та студентської молоді дозволить популяризувати в Україні фізичну культуру і спорт, поліпшить імідж України на міжнародній арені.

 

ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРО ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

ЮНІСЕФ спільно з EdEra розробили онлайн-курс «Основи здорового харчування для учнів 1-4 класів». Матеріали будуть корисними для працівників літніх таборів для відновлення дітей, центрів для переселенців та інших закладів освіти чи дозвілля.

Під час війни через обмежений доступ до різноманіття продуктів надзвичайно важливо розповідати про принципи здорового харчування. Адже правильний денний розподіл продуктів допоможе дітям бути енергійними і здоровими.

Курс складається з 5 модулів і присвячений принципам збалансованого харчування. Відео, лекції та сценарії уроків роз’яснять учителям початкових класів, як:

  • говорити з дітьми та батьками про здорову їжу
  • допомогти учням обрати смачне та корисне меню на щодень
  • сформувати харчові звички здорових і сильних дітей

Зареєструватися на безплатний онлайн-курс можна за посиланнямУчителі, які пройдуть перші чотири модулі, зможуть скласти фінальний тест, аби одержати сертифікат та провести уроки у школах, літніх таборах або центрах для переселенців. Перші 300 учителів, які складуть тест, отримають від ЮНІСЕФ ігрові набори на тему здорового харчування для учнів молодшої школи.

Онлайн-курс створено за підтримки Уряду Швейцарії в межах реформи системи харчування в українських закладах освіти, яку в 2020 році ініціювала Перша леді Олена Зеленська. Більше деталей про курс – ось тут

 

43 ТИС. ДЕВАЙСІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ВІД GOOGLE
БУДУТЬ РОЗПОДІЛЕНІ МІЖ УСІМА ОТГ

МОН спільно з ЮНІСЕФ проводить роботу щодо збору інформації про потреби об'єднаних територіальних громад у забезпеченні комп’ютерною технікою вчителів шкіл та закладів професійно-технічної освіти для навчального процесу. 

Так, 43 тис. хромбуків, які отримає Україна в межах підписаної з компанією Google угодою, будуть розподілені не тільки між ЗЗСО, а й профтехами. Наразі активно вирішується питання розподілу техніки з представниками ЮНІСЕФ, які допомогають зі збором інформації про кількість втрачених комп’ютерних засобів, а також закладів і вчителів, які потребують техніку для продовження освітнього процесу.

 

ФІНЛЯНДІЯ ПРОДОВЖУВАТИМЕ ПІДТРИМУВАТИ ОСВІТНЮ РЕФОРМУ В УКРАЇНІ

Україна та Фінляндія продовжили реалізацію проєкту фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось разом» до 2023 року. Відповідну угоду підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін.

Проєкт фінської підтримки реформи української школи «Навчаємось Разом» – це чотирирічна програма співпраці, яка почалася між Україною і Фінляндією в липні 2018 року і до якої приєднався ЄС в кінці 2018-го. Проєкт передбачає фінансову підтримку Фінляндії у розмірі до 6 млн євро та до 2 млн євро від Європейського Союзу.

Фінська підтримка зосереджена на шкільній освіті, зокрема – на підготовці вчителів, популяризації освіти та розвитку освітнього середовища. Водночас підтримка Євросоюзу стосується розширення викладання української мови як державної серед національних меншин.

Щоби бути в курсі новин проєкту, підписуйтесь на його Facebook-сторінку

 

МАН ТА ЦЕНТР НАУКИ «КОПЕРНИК»
ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий і директор Центру науки «Коперник» Роберт Фірмгофер підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту «Досліджуй науку українською».

Мета проєкту – допомогти тимчасово переміщеним українським дітям знайомитися з науковими проєктами в Польщі, а згодом і в інших країнах. Меморандум передбачає:

  • переклад українською мовою інформаційних, наукових, освітніх та інших матеріалів для центрів і музеїв науки
  • створення нового українськомовного освітнього контенту
  • проведення конференцій, семінарів, виставок, круглих столів, під час яких буде обговорюватися просування українськомовного освітнього контенту

Наразі всі громадяни України можуть безоплатно відвідувати центр «Коперник» у Варшаві. Завдяки інтерактивним експонатам відвідувачі проводять експерименти та дізнаються про складні природні явища. Центр є найбільшою установою в галузі наукових експериментів у Польщі та одним із найбільш передових у Європі.

 

«ЯК НАВЧАТИ СУПЕРГЕРОЇВ?» – ОНЛАЙН-КУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

У межах проєкту «Школа супергероїв» створено онлайн-курс із підготовки вчителів, які працюють з дітьми у лікарнях – «Як навчати супергероїв?». Мета курсу – надати теоретичну підготовку й практичні поради для комфортного та ефективного викладання у закладах охорони здоров’я.

Онлайн-курс розміщено на платформі EdEra, він складається з 10 тем, 9 проміжних тестів, додаткових матеріалів та фінального іспиту. Навчання безкоштовне, відбувається у дистанційній формі. Після успішного проходження онлайн-курсу учасники отримають сертифікат.

Курс – за посиланням. Докладніше про нього можна прочитати ось тут

 

ЯК ГОВОРИТИ З ДИТИНОЮ ПРО ВІЙНУ:
ПОРАДИ ВІД ПСИХОЛОГІВ У МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»

За пітримки МОН педагоги та дитячі психологи створили телеграм-канал «Підтримай дитину», в якому розміщують матеріали для дітей та поради для батьків. Для проєкту також створено анімаційний ролик «Як говорити з дитиною про війну – 7 порад від психологів».

Ролик зроблено у зручному форматі, він не вимагає тривалого часу для перегляду та містить прості та дієві поради, як говорити з дітьми про війну, як відповідати на їхні складні питання, як разом із дитиною реагувати на тривоги тощо. 

Публікації телеграм-каналу доступні за наявності мобільного телефону та навіть нестабільного інтернету. Частина матеріалів розроблено чи адаптовано для дітей з особливими освітніми потребами.

 

УКРАЇНСЬКА ЗБІРНА ВИБОРОЛА 48 МЕДАЛЕЙ НА ВСЕСВІТНІЙ ГІМНАЗІАДІ-2022

І наостанок – про успіхи наших школярів. З 14 до 22 травня у Франції відбулась Всесвітня гімназіада-2022. Незважаючи на воєнний стан, українська збірна у складі 93 учнів та учениць віком від 16 до 18 років змогла приїхати до Нормандії та гідно представити країну.

Під час змагань українська збірна виборола 11 золотих, 18 срібних і 19 бронзових медалей, завдяки чому наші спортсмени увійшли в десятку лідерів серед 63 країн. 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.