УВАГА!!!!ІНФОРМАЦІЯ!!!
Інформація
про Програму Президента України –
надання допомоги "єПідтримка"
(виплати по 1000 грн)
Президентом України оголошено Програму підтримки легального бізнесу, який постраждав від запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів під час пандемії COVID-19, шляхом стимулювання попиту серед громадян (далі – Програма).
Попередньо Програмою передбачатиметься надання державою підтримки в розмірі 1 000 гривень повнолітнім громадянам. За ці кошти громадяни зможуть придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей або купити квитки для мандрівок усередині країни – на внутрішні авіа- та залізничні рейси.
Обов’язковою вимогою участі громадян у Програмі є наявність т.з. «зеленого сертифікату», підтвердженого у мобільному застосунку Дія.
Взяти участь у Програмі на першому етапі можна буде через мобільний застосунок Дія.
Громадянин, що бажає взяти участь у Програмі, в Дії обирає послугу «єПідтримка», проходить перевірку на відповідність встановленим критеріям, відкриває віртуальний рахунок в онлайн-банку, отримує на нього гроші та витрачає їх на покупку послуги у суб’єкта господарювання, що бере участь у Програмі. Таким чином, громадянин отримає безкоштовну послугу, а підприємець отримає гроші від держави. |
Віртуальні рахунки – безкоштовні, комісій за обслуговування не буде. Більшість операцій в Дії здійснюється автоматично. У подальшому планується запустити оффлайн-сервіс.
Така Програма дозволить здійснити підтримку сфер діяльності, які постраждали від карантину більше за інших, а саме: заклади культури, заклади фізкультурно-оздоровчого спрямування і внутрішні пасажирські перевезення. У подальшому планується збільшити перелік сфер діяльності.
До Програми можуть долучитися суб’єкти господарювання, які надають послуги у зазначених вище сферах.
Термін дії Програми становитиме 1 рік (з 19.12.2021 до 18.12.2022).
Передбачається, що обсяг коштів на цілі Програми у 2021 р. становитиме не менше 3 млрд грн. У подальшому обсяг коштів буде визначений додатково.
Наразі Урядом України, зокрема Мінекономіки, опрацьовується механізм нормативно-правового врегулювання реалізації Програми.
Програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка»
Для чого започаткована програма?
Президентом України ініційовано програму підтримки бізнесу, який зазнав втрат під час карантину.
Держава вдячна тим людям, які вакцинувались, і пропонує за рахунок коштів, наданих за участь в кампанії вакцинації, підтримати підприємства зі сфери культури, спорту, перевезень. Бізнес не тільки бачитиме увагу держави, а й лояльність своїх клієнтів.
Хто зможе отримати 1000 грн?
Виплати отримають усі повнолітні громадяни України, які мають повний курс вакцинації, незалежно від того, коли вони робили такі щеплення.
Ця тисяча гривень не буде оподатковуватися, отримання коштів не є перешкодою для нарахування субсидій.
Обов’язковою вимогою є отримання 2 доз антиковідних вакцин (підтвердження у додатку Дія або офіційним документом про вакцинацію). Не зволікайте, генеруйте сертифікати зараз.
Яким чином 1000 грн отримуватимуть ті громадяни України, які наразі не мають додатка ДіЯ?
Програма реалізовуватиметься в декілька етапів. Одразу від початку програми (1 етап) отримання коштів відбуватиметься через додаток ДіЯ. Це - найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.
Чи буде якийсь часовий ліміт на те, щоб витратити цю 1000 грн?
Громадянин може скористатися нарахованою сумою протягом 4 місяців після дня надходження коштів. У разі невикористання сума буде повернена державі.
Програма бонусних нарахувань розпочнеться з 19 грудня та триватиме впродовж наступного року.
З якого джерела будуть залучені кошти для реалізації ініціативи Президента?
Кошти буде виділено за рахунок збільшення видатків загального фонду Державного бюджету в обсязі 6 млрд грн.
Чи вистачить коштів на усіх вакцинованих у разі збільшення кількості вакцинованих обома дозами?
Держава закумулює стільки грошей, скільки необхідно, щоб забезпечити виконання всієї програми. Кількість людей, які вже вакцинувалися двома дозами, постійно збільшується, – тому зараз неможливо передбачити фінальну суму. Але ресурс у держави є. Цю допомогу отримають всі, хто вже має 2 щеплення.
Чи плануються додаткові системи захисту додатку "Дія", щоб унеможливити списання коштів зловмисниками?
Фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами, які мають надійні системи захисту платежів.
Як можна буде віртуальною карткою оплачувати послуги ? Ці гроші можна отримати на руки? Чи на спеціальний рахунок?
МінЦифри формує технічні вимоги підключення до програми для Банків-
Емітентів.
Банки-емітенти підписують договори інформаційної взаємодії та декларацію
відповідності технічним вимогам, вносять MCC-коди для обмеження витрат
за спеціальними банківськими картками. Безкоштовно випускають такі
картки для населення.
Громадяни у мобільному додатку Дія проходять коротку верифікацію, яка
дозволяє їм отримати гроші на спеціальні банківські картки.
Мінекономіки нараховує гроші на спеціальні карткові рахунки громадян –
по 1 тис. грн.
Громадяни розраховуються грошима з підприємствами, які відповідають
визначеним MCC-кодам.
На першому етапі програми працюватиме такий алгоритм. Надання готівки не передбачене.
Чи картка для зарахування допомоги буде платною? Чи буде комісія за обслуговування?
Віртуальні картки – безкоштовні, жодних комісій за обслуговування не буде.
Який повний перелік послуг, на які можна буде витратити 1000?
Головна ідея програми – не тільки заохотити вакцинуватись, а й підтримати бізнес, який найбільше постраждав від пандемії. За цим принципом відбиратимуться послуги, на які можна витратити допомогу.
Перелік послуг ще формується. Планується, що витратити кошти буде можна на: придбання залізничних та авіаквитків на внутрішні рейси, абонементи до спортзалів чи фітнес-клубів, відвідати кінотеатр, театр, музей чи виставковий центр, придбати книги (зараз опрацьовуємо процес реалізації).
Наразі тривають перемовини з національними авіакомпаніями, які попередньо погодилися конкурувати за пасажирів із Укрзалізницею. Задля цього вони мають адаптувати ціни на квитки та розробити механізм їхнього придбання.
Чи можна розрахуватись за рахунок допомоги за послугу, якщо вона коштує більше 1000 грн, наприклад, додавши власні кошти з іншого рахунку?
Поки що розрахуватись можна тільки за послугу, вартістю до 1000 грн включно.
Відбір підприємств-учасників програми
Головна ідея програми – не тільки заохотити вакцинуватись, а й підтримати бізнес, який постраждав від пандемії. Це приблизно 6000 підприємств.
До програми плануємо залучити підприємства будь-якої форми власності, що є резидентами України, юридичні особи та фізичні особи-підприємці.
Зараз тривають консультації з бізнесом, ми зацікавлені, щоб коло учасників було якнайширшим.
Для участі підприємствам потрібна наявність платіжного терміналу або онлайн точки продажів, відповідність основній діяльності та MCC-коду, перелік яких буде визначено постановою КМУ.
Відбір здійснюватиметься на підставі MCC-кодів (коди типів витрат). Перелік кодів буде затверджений КМУ. Додаткової реєстрації для компаній для участі в програмі не потрібно.
МСС код – це код, який закріплюється за платіжним терміналом банком, використовується для класифікації бізнесу за видами товарів або послуг, які він надає.
Як буде контролюватися процес використання грошей через «Дію» – на спортзал, театр чи подорож Україною?
Громадяни розраховуються грошима у підприємствах, які відповідають
визначеним MCC-кодам. Держава контролює випадки нецільового використання коштів та блокує нечесних гравців ринку від учас